.

E Hënë, 24 Shkurt 2014E Hënë, 24 Shkurt 2014

Të tjera nga Sporte të tjera

  • Grushtohen pėr Pavarėsi Federata e Boksit e Kosovės (FboxK) pėr here tė gjashtė me radhė organizon turneun ndėrkombėtar tradicional “Pavarėsia 2014” pėr nderė shpalljes sė... 21:59
  • Fotografi kosovar Valdrin Xhemaj, foto mahnitėse nė Sochi Fotografi i njohur kosovar i Agjencisė Evropiane tė Lajmeve EPA, ka realizuar njė set tė fotografive qė sot janė botuar nga gazeta e njohur britanike The... 16:01
  • Schumi me pneumoni, jeta ende nė rrezik Sipas gazetės gjermane, Bild gjendja e Michael Schumacher duket se ėshtė pėrkeqėsuar nė orėt e fundit. Ish-piloti i Formulės 1 ėshtė prekur nga njė pneumoni, e cila po... 12:59
  • Sakatohet skitarja kanadeze (VIDEO) Skiatorja kanadeze, Yuki Tsubota i ka shpėtuar vdekjes nė Lojėrat Olimpike qė po mbahen nė Sochi. 20 vjeēarja, gjatė finales sė slopestyle nė konkurrencėn e femrave,... 21:59
  • Dy anėt e Sochit Zhgėnjimi dhe gėzimi janė gjithmonė shoqėrues tė evenimenteve sportive dhe Lojėrat Olimpike Dimėrore tė Sochit janė njė vend i shkėlqyer pėr tė provuar njė miks... 13:59
  • Kelmendi fiton medaljen e artė nė Paris Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artė nė turneun Grand Slam ‘Parisi 2014’. Pejania nė finale tė kėsaj gare, nė kategorinė deri nė 52 kilogram, mundi... 18:30
  • Medvedev nė gjumė gjatė ceremonisė nė Sochi (VIDEO) Kryeministri i Rusisė, Dmitri Medvedev si duket nuk ka qenė edhe shumė i interesuar pėr Olimpiadėn Dimėrore, edhe pse organizator i kėtyre lojėrave ėshtė vendi i... 10:33
  • Lexo të tjera