Kthehu lart

Horoskopi javor

GazetaExpress E shtune, 13 Nentor 2010 10:26

Dashi 21/3 - 20/4

Java do të jetë paksa e vështirë në lidhje me vendimet apo planet tuaja. Ka pengesa dhe e keni të pamundur t’i ndryshoni gjerat. Nuk duhet të kundërshtoni apo të bëni veprime, të cilat i shikoni që kanë pak mundësi zgjidhjeje të problemit. Kujdes çështjet ligjore dhe udhëtimet.

Demi 21/4 - 20/5

Java do të jetë disi me pengesa në lidhje me qëllimet tuaja ekonomike, të cilat me sa duket nuk mund të zgjidhen për momentin, sado që ju ishte premtuar apo kishit shumë shpresa në këtë drejtim. Po kështu, nuk është mirë për të marrë vendime në lidhje me punën dhe as për ndryshime.

Binjakët 21/5 - 21/6

Ka mundësi që të keni një pengese në lidhje me një çështje ligjore udhëtimi apo studimi. Po kështu edhe ana ekonomike nuk do të jetë shumë e favorizuar duke ju bërë disi nervoz në lidhje me te gjitha aspektet ku ndjeheni se diçka nuk shkon mirë, apo pengohet në mënyrë të vazhdueshme.

Gaforrja 22/6 - 22/7

Ndikimi në këtë javë i lidhjes së vështirë midis Jupiterit dhe Plutonit mund të sjellë probleme dhe lajme jo shumë të mira në lidhje me çështjet e karrierës apo familjes, si edhe në lidhje me një çështje të rëndësishme bashkëpunuese. Kujdes marrëdhëniet në çift.

Luani 27/7 - 23/8

Mund të keni një ndikim jo pozitiv në shumë aspekte që lidhen më shumë me punën apo anën shëndetësore. Nuk duhet të mërziteni pasi është diçka shumë e përkohshme, megjithëse duhet të jeni të vëmendshëm për pengesat, të cilat mund të jenë edhe serioze.

Virgjëresha 24/8 - 22/9

Java do të jetë e rëndësishme në lidhje me çështjet erotike pasi mund të sqarohet një lidhje, e cila ka kohë që ju mundon. Duhet gjithashtu të jeni të kujdesshëm në lidhje me ekonominë, e cila vazhdon të jetë shumë e vështirësuar me detyrimet nga e kaluara që do t’ju dalin përpara.

Peshorja 23/9 - 22/10

Ka mundësi që çështje të karrierës dhe familjes të dalin shumë në pah, por në aspektin më të vështirë të tyre. Do të keni përballje me njerëz të familjes, apo me eprorë dhe çështje të rëndësishme. Në aspektin e planeve duhet të jeni më të përmbajtur, pasi keni akoma shumë kundërshtarë që presin t’ju godasin.

Akrepi 23/10 - 22/11

Java do të jetë e vështirë sa i përket realizimit të planeve tuaja. Kujdes në udhëtim pasi nuk jeni në një moment të mirë psikologjik. Mendoni të bëni ndryshime në lidhje me punën, të cilat i mendoni me lodhje dhe nuk i shikoni si një rikthim shansi për t’u marrë parasysh.

Shigjetari 23/11 - 21/12

Java do të jetë e vështirë paksa në çështjet ekonomike apo sentimentale. Nuk duhet të bëni asnjë lëvizje në entuziazëm e sipër, prandaj dëgjoni më mirë edhe persona të afërt, të cilët do të përpiqen t’iu qetësojnë apo t’iu drejtojnë më mirë në këtë moment jo shumë të qartë dhe me shumë pasion dhe xhelozi.

Bricjapi 22/12 - 20/1

Java do të ketë të bëjë me një diskutim të thellë që doni t’i bëni gjendjes tuaj dhe të shikoni në të njëjtën kohë qëndrimin apo reagimin e të tjerëve dhe sidomos të njerëzve të afërt të familjes. Nuk duhet të hapni çështje shumë të rëndësishme sido që të jetë puna, prandaj përpiquni të vetëpërmbaheni.

Ujori 21/1 - 20/2

Java do të jetë e rëndësishme më shumë për vendimet që doni të merrni në çështjet tuaja më të rëndësishme, apo planet tuaja. Do të ishte më mirë të merrnit parasysh të kaluarën, apo gabimet e së kaluarës, andaj mos hezitoni të takoheni dhe të sqaroheni më mirë me njerëz që ju detyrohen apo u detyroheni.

Peshqit 21/2 - 20/3

Java do të jetë një finalizim i dyshimeve apo fobive tuaja sidomos në lidhje me pamundësinë për të përmbajtur veten. Nëse keni probleme me të afërt apo me mënyrën se si i pranoni ata mos bëni gabimin të anashkaloni edhe fajet, të cilat kanë filluar të vrasin ndërgjegjen tuaj, e cila ka nevojë për qetësim.

    Data: 13 Nentor 2010 10:26
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera